6 de juny de 2024

Directors d'escoles Belgues ens visiten

La visita es realitzà dins del cicle de visites de la dimensió internacional que es duu a terme a les escoles de la Fundació 

El dimecres 5 de juny va visitar la nostra escola una delegació de directors d’escoles Jesuïtes de Bèlgica.

Plantejaven la visita com a font de coneixement d'una realitat educativa diferent, poder fer una avaluació comparativa i les autoavaluacions de l’alumnat, recopilar dades del nostre sistema, la realitat dels col·legis concertats al nostre país.

 El major interès per aquests directius belgues ha estat tot el treball d’integració que es fa a les nostres aules, el treball personalitzat que realitzem cada dia i l’evolució del nostre alumnat en aplicar aquestes bones pràctiques en les que el nostre equip docent s’està formant des de fa dos anys.

 La dimensió internacional és molt important, tant per enriquir el nostre projecte educatiu com per poder-lo compartir, de portes enfora, i cercar noves oportunitats de relació per a totes les etapes educatives.

Agraïm també l'amabilitat del grup, així com l'interès mostrat.

Imatge
dimensió internacional1