16 de març de 2023

Intercanvi cultural amb Brasil

Aquest curs, una escola de Jesuïtes del Brasil (Anchieta de Porto Alegre) es va posar en contacte amb nosaltres per fer un intercanvi virtual en llengua anglesa. Dins del marc de Ciutadania Global, volem que els nostres alumnes coneguin altres cultures i puguin prendre consciència i explicar trets característics de la nostra. És per això que cada classe de MOPI 4 ha treballat i s'ha encarregat d'explicar algun dels trets de la nostra cultura i gastronomia (castellers, pa amb tomàquet, bestiari català, gegants, jocs tradicionals...), així com presentar la nostra escola. Per preparar aquesta activitat, tots els nens i nenes han participat d'unes sessions des de la classe d'anglès i música.
Imatge
Colegio Anchieta Brasil
Compartim el vídeo que hem enviat al Colégio Anchieta de Porto Alegre, Brasil.