Batxillerat privat a Casp

Comencem a treballar en el futur del nostre alumnat.

Batxillerat

Una etapa clau en l’orientació dels estudiants

Aquesta etapa té una forta orientació als estudis universitaris i cicles formatius de grau superior. Hi ha una part acadèmica important i rigorosa, però incidim en facilitar al nostre alumnat tots els recursos en diferents formats perquè dissenyin un projecte de vida.

Com apliquem el nostre projecte educatiu Horitzó+?

Comencem el recorregut cap als estudis universitaris i cicles formatius de grau superior. Aprofundim, junt amb l'alumnat, en el seu creixement personal i vocacional de futur. Fem ús de metodologies actives, com el treball cooperatiu i l’aprenentatge basat en problemes. Afavorim la iniciativa personal i vetllem per la formació integral de la persona mitjançant diferents propostes on tothom tingui cabuda.

El nostre equip

El motor de la nostra escola.

Imatge
Laura Turull, directora de Batxillerat a Jesuïtes Casp

Equip docent

Duem a terme amb passió el nostre projecte educatiu amb la mirada posada en l’alumnat. Sabem que cada persona és única i diferent i potenciem el seu creixement en tots els aspectes de la persona.

Som un equip compromès, il·lusionat i amb vocació, i tenim al nostre abast eines i espais de formació contínua per fomentar la innovació i la consolidació del seu mètode de treball.

Imatge
Docent i alumna de Batxillerat de l'escola Jesuites Casp

Equip d’orientació psicopedagògica

Comptem amb un Departament d’Orientació Psicopedagògica, un equip de professionals que treballen coordinadament amb l’equip docent. Junts, i a través de l’observació directa a l’aula, orienten i donen pautes d’actuació a infants, famílies i educadors.

Imatge
Equip docent i alumnat de Batxillerat de l'escola Jesuites Casp

Consiliari

Oferim acompanyament a l’alumnat, xerrades orientatives i activitats que condueixin al seu desenvolupament del projecte vital i vocacional. Confiem aquesta tasca a la figura del consiliari.

Imatge
Equip docent i alumnat de l'escola Jesuites Casp

Els nostres serveis

Infermeria

Disposem d’un servei d’infermeria escolar propi amb infermera titulada. Proporcionem assistència sanitària a tot l’alumnat, i també fem seguiment de patologies que puguin afectar l’alumne en el seu el dia a dia a l’aula. Promovem la cura de la salut a tota la comunitat educativa.

Plataforma LaNet i laNetApp

Facilitem així la comunicació entre l’escola, l’alumnat i les famílies amb aquesta eina. Simplifiquem veure i fer seguiment de les activitats i propostes al llarg del curs i també la gestió de la informació de caire administratiu.

Les nostres instal·lacions

Aules espaioses, espais de treball individual i en grup, laboratoris de biologia i química, aula de tecnologia, aula de dibuix, espais de trobada. Tots els espais de Batxillerat estan enfocats a facilitar l’aprenentatge acadèmic curricular i a l’acompanyament de l’alumnat en aquest moment vital.

Coneixeu les nostres instal·lacions
Imatge
Laboratori de l'escola Jesuites Casp
Imatge
Capella de l'escola Jesuites Casp

Activitats extraescolars

Imatge
Extraescolars esportives a les escoles de la xarxa Jesuites Educacio

Esportives

Afavorim la nostra missió amb el potencial educatiu de l’esport. L’activitat física és el vehicle que completa la formació dels alumnes i potencia la integració en la societat per transformar-la. Els infants esdevenen persones per als altres i amb els altres.

Imatge
Extraescolar culturals a les escoles de Jesuites Educacio

Culturals

Plantegem nous reptes i aprenentatges en un àmbit innovador i engrescador per als alumnes. Complementem la formació integral dels infants amb aquestes activitats.

Coneixeu els nostres cursos de Batxillerat a Casp

La elección de centro escolar es una decisión clave para el desarrollo de los niños y niñas. Abrimos nuestras puertas para enseñaros cómo somos y qué hacemos. Pídenos una entrevista personal o visítanos en una jornada de puertas abiertas. ¡Te esperamos!

Rellena el formulario y nos pondremos en contacto contigo.

Datos de contacto del padre/madre
Datos del alumno
Datos del curso