15 de setembre de 2020

Iniciem un nou curs escolar ben especial

Després d’un llarg període de confinament i de les vacances d’estiu, tornem a omplir les aules!

Comencem el nou curs escolar 2020-21. Un curs certament incert en molts aspectes però amb la feina feta per garantir l’obertura de la nostra Escola, responent a tots els requisits sanitaris que s’han establert per tal de garantir la salut i el benestar d’alumnes, educadors i famílies. Un entorn segur i alhora amable que faciliti l’aprenentatge, i en el qual tots els alumnes se sentin lliures i feliços per descobrir i desenvolupar les seves habilitats, passions i talents.

Un curs que no només hem planificat segur sanitàriament parlant, sinó també engrescador, il·lusionat i amb voluntat de realitzar la nostra missió educativa amb la màxima normalitat que els esdeveniments ens permetin. Una planificació que ens ha de possibilitar mantenir l’Escola oberta, garantint  la presencialitat a les aules del nostre alumnat i també –  arribat el cas i Déu no ho vulgui – de poder realitzar un procés d’ensenyament aprenentatge telemàtic en cas de confinament.

Sigui com sigui, encara que sigui amb mascareta, tornem a omplir l’escola de rialles, de vida, de somnis, d’aprenentatge, de relacions, jocs i batusses. Disposats i disposades, això sí, a entomar els canvis que l’evolució dels esdeveniments ens marqui amb creativitat, flexibilitat i confiança en el futur.

Estem preparats i amb moltes ganes d’acollir el nostre alumnat, de tornar a omplir l'Escola de rialles, corredisses i il·lusions, i d’acompanyar els nostres alumnes en el seu creixement acadèmic i personal.

A la web de l’escola, dins de l’apartat “Informació i admissions”, trobareu el Pla d’obertura del centre, que recull el detall del funcionament, mesures, instruccions, protocols, actuacions i especificitats que permeten l’obertura de l’escola en la situació de pandèmia actual.

Pla d’obertura

Ben segur que el 2020-21 serà un curs ple d’experiències enriquidores a través de les quals els nostres alumnes assoliran els coneixements i les competències necessàries, tant acadèmiques com personals, que contribuiran a la seva formació integral.    

Us desitgem a tots un bon curs !