14 de febrer de 2023

Famílies d'infantil descobreixen el tresor del Claver

El dissabte 11 de febrer va ser un matí fred, però assolellat i molt especial al nostre centre. Vam celebrar una jornada plena d’activitats adreçada a nens i nenes fins a tres anys, amb les seves famílies, fossin o no de l’escola. Va ser un matí divertit i ple de somriures. 

Ha estat un èxit de participació! Érem prop de cent cinquanta persones entre adults i infants. 

A l'arribada, s’ha lliurat als nens i nenes una petita disfressa de pirata i un mapa, perquè poguessin seguir el camí que els duria a descobrir el tresor. Organitzats en grups, segons el color del seu barret pirata, anaven passant per cadascuna de les activitats.

Hi havia un conta contes en anglès sota el títol "The very hungry caterpillar", representat pel mestre de l'escola i tutor de P4 Sergi Solà.

També vam poder participar d’un taller de ball amb l'Aina Ponte, exalumna de l'escola i monitora de ball de Factoria D, monitora d’una activitat extraescolar de ball de la nostra escola.

Vam gaudir d’un show de màgia amb el mag Arnau Gatz, també exalumne de l'escola.

I també vam saber de la mà de l’Anna Cirera, mestra de l’escola, amb el seu taller d’expressió corporal, que al bosc del nostre centre hi ha unes fades que es mouen i s’expressen per comunicar-se.

En acabar les activitats, vam compartir plegats un esmorzar saludable en un dels patis de l’escola.

 

En definitiva, un matí divertit en què petits i grans vam viure el misteri, l’expressió, la sorpresa i el moviment que ens acompanyen en el dia a dia de l’escola per a descobrir que el nostre tresor dels nens i nenes en l’entorn tan meravellós de la nostra escola.

 

Gràcies a tots i totes per haver participat! Us deixem unes imatges dels millors moments!