Llar d’infants Sant Gervasi

La Llar de l'Infant (0-3 anys)

La Llar de l'Infant

L'infant és el protagonista

Acompanyem els més petits en la seva descoberta del món

Qui som? Què oferim al teu infant? Què t'oferim a tu? Què farem junts? Què fomentem?

Què oferim de diferent? Punts diferencials

El nostre model educatiu per a l'etapa 0-3 s'emmarca dins del projecte global de la Fundació Jesuïtes Educació, un referent en excel·lència i innovació. Aixó vol dir que:

  • Comptem amb els recursos i experiència de la institució.
  • Els infants inicien una educació primerenca pensada dins d'un recorregut global, que tindrà una continuïtat en la següent etapa d'Infantil (P-3) si decidiu continuar amb nosaltres en el futur.

Els elements clau del nostre model educatiu

Continguts, metodologies, seguiment, família, organització i espais.

Un dia a la llar

Com és un dia a la llar?

El nostre equip

Equip d'educadors

Propers, experts, sempre presents

El nostre equip d'educadors i educadores són els grans referents dels infants a la llar i els hi ofereixen confiança i seguretat. La seva presència constant i estable, els permet establir vincles positius i afectius.

Acompanyament i estímul

Tots són experts en el desenvolupament de l'infant i fan un seguiment individualitzat i personalitzat, respectant els diferents ritmes i necessitats. A més, no només acompanyen els nens i nenes, sinó que també acompanyen les famílies en la criança dels vostres fills i filles.

En formació constant

Senten una gran vocació i una gran passió per la seva feina, i aixó marca una gran diferència en el dia a dia. A més, la seva vocació els porta a formar-se constantment, a reflexionar conjuntament i a compartir estratègies per enriquir el nostre model educatiu i afavorir el creixement dels infants. 

Referents educatius

Disposem d’un equip educatiu referent i amb presència constant i estable. Atenem l’infant tot establint vincles positius i afectius. Som professionals de l’educació en formació constant.  Reflexionem conjuntament i compartim estratègies per enriquir i afavorir el creixement dels infants. 

Imatge
Aula de la llar d'infants de l'escola Jesuites Sant Gervasi

Departament d’Orientació Psicopedagògica

Integrem professionals dels camps de la psicologia, la psicopedagogia, la logopèdia o la pedagogia al DOP que intervé a l’aula. Orientem i acompanyem l'equip docent i les famílies per tal d'atendre la diversitat de tots els infants.

Imatge
Alumnes de la llar d'infants amb la docent de l'escola Jesuites Sant Gervasi

Equip educatiu de migdia

Sumem l’equip d’educació de migdia a l’equip educatiu de l’etapa. Afavorim la personalització de l’aprenentatge més enllà de la instrucció formal.

Imatge
Alumnes de la llar d'infants amb la docent de l'escola Jesuites Sant Gervasi

Els nostres serveis

Pensant en l'atenció als infants i en l'organització de les famílies

Calendari ampliat - SETEMBRE A JULIOL

Per tal de donar-vos un millor servei, el calendari escolar de la llar s'amplia respecte al de l'etapa d'infantil i Primària: el curs escolar comença la primera setmana de setembre i acaba els darrers dies de juliol.

Horari flexible - 08:00 a 18:30 H

Oferim un horari flexible adaptat a les diferents situacions dels pares i mares i de l'infant. La llar permet opcions horàries entre les 08:00 i les 18:30 H. Consulta com és un dia a la llar per fer-te'n una idea.

Servei de permanències - MATÍ I TARDA

Els nens i nenes que necessiten arribar abans i/o marxar després de l'horari escolar, poden gaudir del servei de permanència en un espai lúdic atès per l'equip educatiu de la llar. Disposem de dues franges horàries, al matí i a la tarda, per donar-vos una major cobertura a les famílies.

Servei de menjador - CUINA PRÒPIA

El menú diari l'elabora l'equip de nutricií i dietètica Endermar, que treballla per garantir una alimentació sana i equilibrada i té cura i sensibilitat envers els infants que necessiten menú especial. En el servei de menjador, assentem les bases per uns hàbits i conductes saludables.

Servei mèdic

Disposem d'una enfermera titulada experta en cura infantil al centre escolar, que ens permet donar atenció immediata davant d'urgències i emergències. A més, la nostra infermera garanteix el control de la presa de medicaments, la gestió i la comunicació de dietes especials o tractaments i la coordinació i gestió de temes sanitaris.

Bolquers i tovalloletes inclosos

Les famílies NO heu de portar ni bolquers ni tovalloletes al centre, la nostra llar us els proporciona.

Codi ètic i compliment normatiu

A la nostra llar vetllem pel cumpliment de totes les normatives, tant de privacitat com de seguretat. Donem compliment noramtiu en prevenció de riscos penals, protecció de dades, salut i benestar, pla d'igualtat, entorn segur, qualitat en la gestió i protecció d'infants i joves.

Les nostres instal·lacions

Espais polivalents i recursos diversos per a crear sinergies que permeten nous vincles i aprenentatges.

Coneixeu les nostres instal·lacions
Imatge
Aula de la llar d'infants de Jesuïtes Sant Gervasi
Imatge
Alumnes i docent de la llar d'infants de l'escola Jesuites Sant Gervasi fent psicomotricitat a l'aula
Imatge
Alumne de la llar d'infants de l'escola Jesuites Sant Gervasi
Imatge
Alumne i docent de la llar d'infants de l'escola Jesuites Sant Gervasi

PARAESCOLARS:

MÚSICA EN FAMÍLIA

Una activitat pensada per treballar el vincle afectiu i l’estimulació psicomotriu i sensorial del nadó, sempre a través d’activitats musicals com les cançons, els moviments, danses, jocs…

 

PSICOMOTRICITAT RELACIONAL

El taller de Psicomotricitat relacional és un espai de joc, moviments i experiències conjuntes que oferim als nens i nenes dins de la sala de psicomotricitat. Crearem un espai segur per a cada infant, depenent de les diferents mobilitats que tinguin. Podran experimentar amb el cos, amb els materials adequats i amb el vincle amb l'adult. 

Coneixeu totes les extraescolars

Coneixeu la nostra llar d’infants a Sant Gervasi

La elección de centro escolar es una decisión clave para el desarrollo de los niños y niñas. Abrimos nuestras puertas para enseñaros cómo somos y qué hacemos. Pídenos una entrevista personal o visítanos en una jornada de puertas abiertas. ¡Te esperamos!

Rellena el formulario y nos pondremos en contacto contigo.

Datos de contacto del padre/madre
Datos del alumno
Datos del curso